05/09/2017
✳✳✳✳✳✳✳✳✳
6 fengšui dalykai, kurie atneš sėkmę ir laimę į kiekvienus namus
Gera nuotaika ir jaukumas namuose yra vienas svarbiausių ir esminių dalykų. Jeigu norite, jog namuose visą laiką tvyrotų darna, taika ir sėkmė, jums prireiks šešių paprastų daiktų, kurie padės įsivyrauti teigiamai energijai kiekvieno namuose!
Žvakės
Žvakės, o tiksliau jos ugnis – tai žmogaus palydovas šiame pasaulyje, kuris ne tik rodo teisingą kryptį, bet ir kovoja su blogąja energija, sudegindamas ją. Juks ne veltui žvakes patariama deginti sergančiojo kambaryje. O kaip malonu gulėti vonioje degant žvakėms – iškart pasijunti, kaip stresas ir visos negatyvios emocijos dingsta, palikdamos vietą ramybei ir leidžia atsipalaiduoti.
Esant nemaloniems įvykiams rekomenduojama apšviesti patalpas žvakėmis, apšlakstyti švęstu vandeniu visus kampus ir slenkstį.
Taip pat galima rinktis ir lempas su eteriniais aliejais. Jos ne tik ramina, bet ir išvalo visus neigiamus dalykus, taip pat pripildo patalpas maloniais kvapais ir išvalo orą.
Rinktis kvapus reikėtų labai atsargiai – visi jie turi savo atspalvius. Vieni tinka atsipalaidavimui, kiti, atvirkščiai, suaktyvina energiją ir gyvenimo tempą. Kai kurie aromatai universalūs ir tinka praktiškai visiems, o kiti yra labai specifiniai: vieniems sukelia susižavėjimą bei pakelia nuotaiką, o kitiems gali iššaukti galvos skausmus ir nerimą.
Gėlės
Gėlės – vienas iš fengšui simbolių, kuriam suteikiamas svarbi reikšmė. Pavyzdžiui, pagal fengšui, kiekvienas žmogus savyje turi išvystyti 7 meno pojūčius, ir vienas iš jų – gėlių priežiūra.
Kiekvienuose namuose turi būti gėlių, tačiau su jomis reikia elgtis atsargiai ir atsakingai, išmokus keletą taisyklių.
Tarkim, kiekviena gėlė, visai kaip ir žmogus, turi savo energetinį lauką. Jei šie laukai sutampa, tuose namuose vyraus teigiama energija, o visas blogis trauksis šalin. Jei tokios traukos ir suderinamumo nebus, žmogui gali pasidaryti blogai dėl neaiškių priežasčių, atsiranda bendras jėgų silpnumas.
Renkantis gėles, prisilieskite prie jų, užsimerkite keletai minučių ir įsiklausykite į savo pojūčius, kaip jaučiatės prisilietus prie gėlės.
Fengšui teigiamai vertina ir skintas gėles, nes jos taip pat yra teigiamos energijos nešėjos. Vis dėl to ir čia yra savi niuansai – kai tik tokie augalai pradeda vysti, juos būtina nedelsiant išmesti
Kristalai
Kristalai – ne itin paplitęs mūsų būstuose daiktas. Tačiau, tai viena svarbiausių fengšui priemonių, kuris padės išvalyti susikaupusią neigiamą energiją. Kristalas – tai palydovas tarp dviejų pasaulių, jis naudojamas spiritizmo ir magijos seansuose.
Kasdieniniame gyvenime kristalai, kaip taisyklė, turi būti kuo arčiau darbinės aplinkos, kadangi manoma, jog jis suteikia jėgų ir padeda sudėlioti tvarkingai mintis.
Akvariumas
Fengšui menas yra verčiamas kaip „vėjas ir vanduo“, todėl akvariumas, kaip vandens simbolis, rekomenduojamas kiekvienuose namuose.
Tai ne tik naudinga palankios atmosferos sukūrimui, bet ir gražu. Be to, šiuo metu tikrai galima rasti akvariumą, atitinkantį bet kokį skonį ir piniginės poreikius.
Akvariumas – klestėjimo ir turtų simbolis. Jei negalite įsigyti tikro, jį gali atstoti paveikslai ar monitoriaus darbalaukiai, vaizduojantys akvariumą.Tiesa, nelaikykite akvariumo ar paveikslų su vandens atvaizdu miegamajame.
Veidrodžiai
Veidrodis – būtinas būsto atributas, kuriame gyvena žmonės besilaikantys pagrindinių fengšui taisyklių, norintys, kad juos lydėtų sėkmė, sveikata ir turtai. Tiesa, veidrodžius taip pat reikia išmokti kabinti teisingai. Tarkim, negalima jų kabinti vieno prieš kitą arba kabinti prieš langą.
Nepaisant to, kad visus išvardintus daiktus įsigyti yra gana paprasta, tačiau juos reikia dar ir teisingai išdėstyti pagal atitinkamas taisykles. Šiek tiek kantrybės ir kai kurių niuansų išmanymas – ir jūsų namuose įsivyraus teigiama Visatos energija!
Varpeliai
Varpelis – tai vėjo simbolis. Jis yra či energijos palydovas, ir dažnai naudojamas fengšui praktikoje. Varpelis nuveja piktas dvasias ir praneša šeimininkui apie atvykstančius svečius.
Neskubėkite varpelio kabinti bet kur namuose – pasinaudokite fengšui patarimais, kadangi svarbi yra ne tik vieta, bet ir data, kada varpelis yra kabinamas
Paimta iš "Mamosreceptai.lt" puslapio
14 dienų planas, kuris apvalys ir kūną, ir mintis
Ką reiškia žodis „pilnavertiškumas“? Tai švarus kūnas, mintys ir siela. Norint patirti visapusišką harmoniją, būtina rūpintis visais trimis dalykais. Dauguma specialistų
siūlo nemažai patarimų, kaip atsikratyti neigiamų minčių, sielai suteikti ramybės, o kūnui
padėti dvasiškai ir fiziškai atsipalaiduoti
1. Išgerti žaliosios arbatos
Specialistai pataria dažniau gerti žaliąją arbatą, nes ji nėra fermentuota. Be to, joje yra didelė antioksidantų katechinų koncentracija. Jie padeda išlikti jaunatviškiems, degina riebalus, saugo nuo laisvųjų radikalų. Įrodyta, kad žalioji arbata neleidžia vėžinėms ląstelėms daugintis.
ĮDOMU
Žaliojoje arbatoje esantys katechinai veikia centrinę nervų sistemą, ramina ir leidžia atsipalaiduoti.
Didžiausia arbatos mėgėjų tauta – airiai. Tačiau jiems nenusileidžia ir anglai.
Per dieną išgėrus bent 2 puodelius šio gėrimo gali sumažėti kenksmingojo cholesterolio kiekis kraujyje.
2. Valgyti juodąjį šokoladą
Tai tikras organizmo budintojas! Šokolade esantys flavonoidai, antioksidantai gerina kraujotaką. Įrodyta, kad kakavoje esančios medžiagos leidžia greičiau ir lengviau kraujui patekti į smegenis.
Teigiama, kad juodasis šokoladas gali pagerinti regėjimą. Jame gausu fosforo, kuris maitina smegenis, magnio, kuris lengvina kvėpavimą, ir kalcio, stiprinančio kaulus bei dantis. Suvartojus apie 720 mg flavonoidų, kurių yra kakavoje, po 2–3 val. pagerėja judesių koordinacija ir regėjimas. Tačiau juodojo šokolado nederėtų padauginti. Per dieną užtenka suvalgyti kelis jo gabalėlius.
ĮDOMU
Šokolado kvapas suaktyvina smegenų teta bangas, kurios atsakingos už atsipalaidavimą.
0,5 kg šokolado pagaminti reikia 400 kakavos pupelių.
Pasaulyje pagamintas didžiausias šokoladas svėrė 5,8 kg.
3. Įsigyti maisto produktų širdies veiklai gerinti
Kai kurie maisto produktai daro stebuklus, nes gerina kraujotaką. Pirkinių krepšelyje turėtų atsirasti lašiša. Joje esančios omega-3 riebalų rūgštys mažina trigliceridų kiekį kraujyje, trombocitai tampa ne tokie lipnūs, be to, normalizuojamas jų kiekis. Jeigu jų kraujyje būna per daug, kraujagyslėse gali susidaryti krešulių. Tuomet gali sutrikti organų, audinių kraujotaka.
Taip pat derėtų nepamiršti pomidorų, kurie normalizuoja kraujospūdį. Į prieskonių sąrašą būtina įtraukti ir česnakus. Juose esantis mikroelementas germanis stiprina kraujagysles, širdies vožtuvus, lėtina jos ritmą. Širdies veiklą gerina pupelės. Jos – magnio šaltinis, kuris stiprina ir palaiko organizmo veiklą.
ĮDOMU
Kasdien širdis pagamina tiek energijos, kad užtektų nuvažiuoti apie 32 km.
Anot mokslininkų, per savaitę 3 kartus patyrus orgazmą rizika susirgti širdies ligomis sumažėja perpus.
Širdis per parą suplaka maždaug 100 000 kartų.
4. Atleisti skriaudėjams
Remiantis tyrimų duomenimis, atleidus skriaudėjams sumažėja kraujospūdis, sulėtėja širdies ritmas ir palengvėja depresijos simptomai. Svarbu išmokti atleisti aplinkiniams ir sau, nes dėl nuolatinių negatyvių emocijų atsiranda miego sutrikimų, sulėtėja medžiagų apykaita, padidėja kraujospūdis.
Anot psichologų, atleidimas būtinas ne skriaudėjui, bet įsižeidusiam ir supykusiam asmeniui. Atleidus kitiems palengvėja, pradedama pozityviai mąstyti. Tačiau jei žmogus neigiamas emocijas užgniaužia, negali sukurti darnių santykių, nejaučia emocinės ramybės.
ĮDOMU
Dėl užgniaužto pykčio gali atsirasti skydliaukės sutrikimų.
Per mažas cukraus kiekis kraujyje gali sukelti pykčio priepuolius.
Neigiamos emocijos padidina kortizolio, adrenalino, streso hormonų lygį. Pastarasis pagreitina širdies ritmą ir kvėpavimą.
5. Išmokti eilėraštį
Psichologai rekomenduoja mintinai išmokti kokį nors eilėraštį. Toks mokymasis gerina
smegenų veiklą ir atmintį. Todėl vėliau smegenys naują informaciją priims greičiau. Ją asmuo prisimins
kur kas ilgiau. Be to, patinkančio ir širdžiai mielo eilėraščio mokymasis – tarsi terapija ir atsipalaidavimas. O nauja veikla paskatins smegenų ląstelių atsinaujinimą.
ĮDOMU
Atmintį gerina kryžiažodžių, galvosūkių, mįslių sprendimas.
Greitasis skaitymas padeda lavinti smegenis, sutelkti dėmesį į kelis dalykus vienu metu.
6. Daugiau mylėtis
Seksas reikalingas ne tik darniems santykiams palaikyti, bet ir sveikatai gerinti. Anot
specialistų, mylintis per savaitę bent 2 kartus stiprinama imuninė sistema. Lytiniai santykiai
padeda kovoti su peršalimo ligomis, pakelia imunoglobulino A kiekį.
Be to, pakelia nuotaiką, suteikia daugiau energijos, žadina kūrybiškumą, gerina kraujotaką. Moterims, kurios retai užsiima seksu, gali užsikimšti arterijos. Tuomet sumažėja jų sienelės,
kraujas sunkiau prateka, todėl į organus lėčiau patenka deguonis.
ĮDOMU
Seksas gerina miego kokybę, širdies veiklą, padeda išvengti streso, normalizuoja kraujospūdį.
Reguliarūs lytiniai santykiai stiprina kraujagysles ir širdį.
Seksualiniai santykiai saugo nuo cistito ir kitų šlapimo takų ligų.
7. Kasdien mankštintis
Įrodyta, kad kasdien mankštinantis po 30 min. sumažėja rizika priaugti papildomų kilogramų, patirti insultą ir infarktą. Be to, fizinė veikla skatina smegenų veiklą, organizmas gamina laimės hormonus endorfinus. Sportuojant tam tikri smegenų centrai pradeda veiksmingiau veikti, todėl tai daro įtaką aukštesniam intelekto koeficientui.
ĮDOMU
Mankšta stiprina ne tik raumenis, bet ir kaulus.
Rytinė mankšta padeda kontroliuoti apetitą visą dieną.
Sportas ugdo ne tik ištvermę, bet ir valią.
8. Gerai išsimiegoti
Miegas daro įtaką darbingumui, mąstymui ir sveikatai. Kai nuolatos trūksta miego, asmuo gali priaugti papildomų kilogramų, pablogėti atmintis, išnykti lytinis potraukis. Anot specialistų, asmenims, kurie kasdien miega mažiau nei 6 val., tikimybė susirgti depresija padidėja 5 kartus. Dažniausiai vyrams, kuriems trūksta miego, sumažėja noras užsiimti lytiniais santykiais.
Įrodyta, kad testosterono hormonas, kuris atsakingas už lytinį potraukį, gaminasi naktį. Todėl itin svarbus kokybiškas miegas. Anot specialistų, kasnakt reikėtų miegoti 7–8 val. Tačiau kiekvienas organizmas diktuoja savo taisykles. Todėl būtina įsiklausyti į jį ir išsiaiškinti siunčiamus ženklus.
Teigiama, miegas būna kokybiškesnis ir produktyvesnis užmigus prieš vidurnaktį. Be to, norint gerai išsimiegoti, bent 2 val. prieš miegą nesinaudoti mobiliuoju telefonu, kompiuteriu, nesportuoti, nežiūrėti įtempto siužeto filmų.
ĮDOMU
Žmonės per gyvenimą miega 25 m.
Įrodyta, kad daugeliui eismo įvykio daro įtaką mieguistumas.
9. Medituoti
Meditacija, kaip ir pykčio atsisakymas, padeda sumažinti kraujospūdį, kontroliuoti kenksmingojo cholesterolio kiekį kraujyje. Tuomet asmuo atsipalaiduoja ir nusiramina. Norint atsipalaiduoti, nebūtina laikytis specialių taisyklių. Svarbiausia bent šiek tiek ramiai pagulėti, paklausyti ramios ir mėgstamos muzikos, užsiimti mylima veikla.
Nusiraminti ir atsipalaiduoti galima tvarkantis namus ar tiesiog gulint vonioje. Svarbiausia negalvoti apie neigiamus dalykus. Nusiraminti padeda kvapų terapija. Levandų, kiparisų, imbiero, citrinų, bergamočių, jazminų, apelsinų aromatai padeda atsipalaiduoti.
ĮDOMU
Meditacija skatina kūrybingumą, gerina seksualinį gyvenimą, padidina libido.
Meditacija gali pagerinti virškinimą.
Atsipalaidavimas malšina galvos skausmą.
10. Nevalgyti prieš miegą
Prieš miegą dažnai prisivalgant rizika patirti insultą padidėja 70 %. Taip pat gali padidėti cukraus, cholesterolio kiekis kraujyje, o dėl nevirškinimo gali sutrikti kraujotaka, tuomet sulėtėja kraujo tekėjimas į smegenis. Valgymas prieš naktį gali daryti neigiamą įtaką miego kokybei. Tuomet atsiranda virškinimo sutrikimų, asmuo nepailsi, padidėja skrandžio rūgštingumas.
ĮDOMU
Norint prieš miegą nepersivalgyti, būtina ryte papusryčiauti. Anot specialistų, pusryčiai turi sudaryti apie 30 % viso kasdien suvartojamo maisto.
Patariama neužkandžiauti iki miego likus 2–3 val.
11. Kitaip pusryčiauti
Rytinis valgymas budina organizmą, padeda susikaupti, greičiau įsiminti naują informaciją ir ją apdoroti. Kad pusryčiai būtų naudingi, patariama valgyti kuo sveikesnį maistą. Bene labiausiai dietologų giriami produktai: košė, kiaušiniai, jogurtas, varškė.
Pusryčiai labai svarbūs norint palaikyti stiprią imuninę sistemą, normalizuoti cukraus kiekį kraujyje, suaktyvinti protinę veiklą. Specialistai rekomenduoja atsisakyti itin kaloringo, sunkaus, riebaus maisto, nes ji apsunkina skrandį. Tuomet asmuo gal jaustis mieguistas.
ĮDOMU
2011-aisiais Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas parodė, kad pusryčiai daro įtaką darbo dienai.
Nepapusryčiavus lėtėja medžiagų apykaita, mažėja cukraus kiekis kraujyje, prastėja atmintis.
12. Paskambinti draugui
Anot specialistų, bendravimas – ne tik keitimasis informacija, bet ir atsipalaidavimas bei
pramoga. Juk žmonės turi ne tik bendradarbiauti, bet ir bendrauti. Komunikuodami dalijamės patarimais, išgyvenimais, jausmais. Psichologai tvirtina, kad atviras pokalbis su geru bičiuliu
veikia kaip vaistai, kurie gydo nerimą, nusivylimą ir suteikia vilties.
ĮDOMU
Anot komunikacijos eksperto Mario Pei, žmogus gali perduoti apie 700 000 skirtingų kūno
ženklų.
Anot jo, veidas gali perduoti apie 250 000 išraiškų
13. Išmokti pasakyti „ne“
Dažniausiai šio žodžio atsisakoma, nes bijoma sukelti konfliktą, pasirodyti nemandagiam, prarasti pasitikėjimą, draugystę. Dažniausiai žmogus atsako teigiamai, nes siekia pritapti ir nori būti pripažintas. Tačiau tai pamina asmens įsitikinimus, požiūrį. Vėliau tai gali sukliudyti įgyvendinant tikslus, planus. Negebėjimas pasakyti „ne“, vargina. Asmuo, kontroliuojamas kitų, atsisako savo norų, tikslų.
Patarimai, kaip mandagiai pasakyti „ne“
Šiuo metu yra kitų prioritetų.
Dabar netinkamas metas spręsti problemą. Galbūt pokalbį reikėtų atidėti vėlesniam laikui?
Norėčiau tai padaryti, tačiau...
Visų pirma reikia apie tai pagalvoti. Atsakysiu šiek tiek vėliau.
Tai neatitinka mano įsitikinimų, bet apie pasiūlymą pagalvosiu.
14. Padėti nepažįstamajam
Sakoma, kad norint gauti, visų pirma reikia duoti. Šelpti benamius, vyresniam žmogui panešti sunkų krepšį, atidaryti duris kitam ar tiesiog nusišypsoti nepažįstamajam ir pasisveikinti. Skamba neįprastai, tačiau, anot psichologų, tai pakelia nuotaiką, o atsitiktinė gerumo išraiška užkrečiama bei perduodama kitam. Juk už gerus darbus anksčiau ar vėliau asmuo sulaukia atlygio.
ĮDOMU
„Gerumas – vienintelis drabužis, kuris niekada nenusidėvi“, – teigė R. W. Emerson’as.
„Jeigu mes atvira širdimi priimtume gėrį, lengviau pakeltume blogį“, – J. W. Goethe.
Kinų liaudies išmintis byloja, kad reikia ne tik kalbėti apie gerumą, bet taip ir elgtis.
Citrina – stebuklingas produktas, naikinantis vėžio
ląsteles
Citrina – stebuklingas vaisius, naikinantis ne tik peršalimą sukeliančius virusus, bet ir vėžio ląsteles.
Jis yra 10.000 kartų stipresnis už chemoterapiją.
Kodėl mes nieko nežinome apie tai? Todėl kad laboratorijos yra suinteresuotos gaminti sintetinį
pakaitalą, nešantį joms didžiulius pelnus. Jūs galite padėti savo draugui sužinoti, kad citrinos
sultys gali užkirsti kelią ligai.
Jos yra malonaus skonio ir nesukelia tokio baisaus poveikio, kurį sukelia chemoterapija.
Kiek žmonių gali mirti, jei ši stropiai saugoma paslaptis bus slepiama tam, kad nepakenktų
multimilijoninius pelnus gaunančiom stambioms korporacijoms?
Žinoma kad citrinmedis pasižymi didele įvairove citrinų rūšių. Naudoti vaisių galima įvairiais
būdais: valgyti jo minkštimą, spausti sultis, gaminti gėrimus, šerbetus, pyragaičius, t.t. Vaisius
yra vertinamas už daugybę savo savybių, tačiau įdomiausia yra jo poveikis cistoms ir navikams.
Šis vaisius yra įrodytas vaistas prieš visas vėžio rūšis.
Tvirtinama, kad jis naudingas visais vėžio atvejais. Citrina taip pat yra laikoma, turinti antimikrobinių
savybių prieš infekcijas, grybelius, vidinius parazitus ir kirmėles, o taip pat reguliuoja aukštą kraujo
spaudimą bei veikia kaip antidepresantas, padeda nugalėti stresą ir nervinius sutrikimus.
Ši informacija yra stulbinanti.
Jos šaltinis – viena iš vaistų gamybos firmų, tvirtinanti, kad po daugiau nei 20 laboratorijų atliktų
tyrimų, kurie buvo atliekami nuo 1970 metų, įrodyta, kad šis preparatas sunaikina emokšiš
ląsteles (nežinau kas taai yra) 12 vėžio rūšių, įskaitant gaubtinės žarnos, emokšiš, prostatos,
plaučių ir kasos vėžį...
Šio vaisiaus sudėtyje esantys elementai pasirodė 10.000 kartų veiklesni už Adriamyciną,
naudojamą chemoterapijoje, ir lėtina vėžinių ląstelių vystimąsi. Nuostabiausia yra tai, kad
šis vėžio terapijos būdas sunaikina tik pakenktas ląsteles, bet neveikia sveikų ląstelių.
2015-05-03
Pusryčių klaidos, trukdančios tau sulieknėti
Pavalgai pusryčius ir vėliau jautiesi alkanesnė, nei tuomet, kai
apskritai nebūni valgiusi! Na ir kaip gi sulieknėsi, jei skrandis
gurgia ir reikalauja maisto, nors, regis, valgei visai neseniai... Jei ir
tau taip nutinka, nepulk kaltinti pačio valgymo ryte ir negalvok,
kad pusryčiai ištampo skrandį ar skatina alkio jausmą. Esmė,
ne pačiame maitinimosi procese, o produktuose, kuriuos
tu renkiesi.
• Per mažas baltymų kiekis. Ryte tikrai nėra laiko gaminti. Dribsniai su pienu ir tau geriausias
išsigelbėjimas? Skanu, regis, sveika, bet sotu tik trumpam laikui. Dribsniai – tai angliavandeniai,
o pienas – baltymai. Baltymai įsisavinami lėčiau, nei angliavandeniai, todėl kuo didesnis baltymų kiekis,
tuo ilgiau soti jausiesi. Pagalvok, kuo galėtum pakeisti dribsnius. Galbūt tau tiktų varškė?
• Per mažai ląstelienos. Jei nori, kad sotumo jausmas po pusryčių išliktų kuo ilgiau, stenkis suvartoti
mažiau cukraus, kuris skatina greitesnį virškinimą. Ir šiuo atveju jau minėti dribsniai – ne pats geriausias pasirinkimas, nes dauguma iš jų būna saldinti. Geriau rinkis produktus, kuriuose būtų daugiau ląstelienos.
Tokie produktai skrandyje išbrinksta, todėl padeda jaustis sočiai ir nepriaugti svorio. Pasirinkimas iš tiesų
platus: sėlenos, grūdai, žirniai ir pupelės, žalios daržovės su odelėmis, lapinės salotos, o ypatingai –
grikių košė!
• Nepakankamai sotūs pusryčiai. Žinoma, ryte galima suvalgyti ir indelį neriebaus jogurto ar obuolį, bet
tai jau ne pusryčiai! Gal ir pasijausi soti, bet nenustebk, jei netrukus pradės skaudėti skrandį. Normalu
per pusryčius suvartoti 300 – 400 kalorijų, tik svarbu žiūrėti, kad tos kalorijos nebūtų vien riebalų forma!
• Pernelyg vėlai arba per anksti valgomi pusryčiai. Kada geriausia pusryčiauti? Praėjus valandai nuo
prabudimo. Viskas labai logiška: kuo vėliau pusryčiausi, tuo alkanesnė jausiesi, todėl daugiau suvalgysi.
Ir atvirkščiai: kuo anksčiau pusryčiausi, tuo mažiau suvalgysi, nes skrandis dar nebus pasiruošęs maistui,
tačiau nauja alkio banga užklups jau visai netrukus.
Nepaisant to, kad atsisakius pusryčių, gali netekti kelių kilogramų, iš tiesų tokia dieta veiksminga tik iš
pažiūros. Tikrovėje atsikratysi ne kankinančių riebaliukų, o neteksi raumenų masės ir tik dar labiau
pabloginsi visą lieknėjimo procesą. Viskas labai paprasta: nepavalgius po nakties kraujyje sumažės
cukraus kiekis ir organizmas pradės reikalauti gliukozės, siųsdamas alkio signalus. Kiek laiko atsilaikysi?
Dieną, dvi, kelias savaites… Bet kažkada juk pasiduosi pagundai ir svoris grįš su kaupu.
Taigi, kad jaustumeisi ir soti, ir nepriaugtum svorio, laikykis 3 paprastų patarimų, kokius produktus rinktis pusryčiams:
1. Grūdinės kultūros produktai
2. Daržovės ir vaisiai
3. Kiaušiniai ir pieno produktai
Pavojus – pasenę produktai
- Paklausti, ar valgo produktus, kurių galiojimo laikas pasibaigęs, dauguma žmonių atsakytų:
- na, žinoma, ne!
- Bet neapgaudinėkime savęs – tiesos tokiuose atsakymuose būna maža. Apklausos rodo, kad eilinis
- statistinis pilietis kasdien vartoja pasenusius pieno produktus, mėsą, žuvį, įvairias kruopas ir šokoladą.
- Tas maistas, beje, „sunoksta“ jau mūsų šaldytuvuose. Ir net ne dėl to, kad pernelyg ilgai jį ten laikome,
- o dažniausiai dėl to, kad laikome netaisyklingai.
- Dvejopi standartai:Gyvenimas išmokė mus visada atkreipti dėmesį į produktų galiojimo laiką – be to,
- dabar jau ir beveik neįmanoma parduotuvėje nusipirkti supelijusio sūrio, sužiedėjusios duonos ar
- užsigulėjusios dešros.
- Bet vos tik švieži produktai patenka į mūsų namus, visas mūsų budrumas išgaruoja kaip dūmas, tarytum
- tarp savų šaldytuvo sienų jiems nieko bloga nebegali nutikti. Pamirštame ne tik galiojimo terminus, bet ir
- laikymo taisykles. O kas čia tokio, jei batono plutelė kiek papelijo? Juk galima ją nupjauti ir toliau valgyti.
- Būkime atviri: juk kartais neapsiribojame tik „apsipūkavusia“ duona – suvartojame ir kiek apglitusias
- pieniškas dešreles (negi sunku prieš tai pakišti po čiaupu?), su sugižusiu pienu kepame blynus.
- Tačiau ar susimąstome, kad tie produktai gali būti mirtinai pavojingi mūsų sveikatai? Gal juokaujate!
- Pavojingiausias iš visų
-
- Tai, kad pienas – greitai gendantis produktas, žino ne tik kiekviena šeimininkė, bet ir šeimininkas, ir net vaikai.
- Deja, dauguma taip pat mano, kad sugižusį pieną galima panaudoti maistui, ir tai net bus naudinga sveikatai.
- Iš tikrųjų pienas yra ideali maistinė terpė ne tik lakto ir bifido bakterijoms, suteikiančioms mums galimybę
- mėgautis gardžiu ir tikrai sveiku produktu rūgpieniu. Piene pagreitintais tempais dauginasi įvairiausi mikrobai,
- įskaitant žarnines lazdeles ir stafilokokus, galinčius sukelti toksinę infekciją bei disbakteriozę.
- Pasterizuotą pieną galima laikyti 3 paras. Jei per tą laiką jo nesuvartojate, supilkite į stiklainį ir užraukite kefyru,
- grietine ar kitu rūgusio pieno produktu, turinčiu naudingųjų bakterijų.
- Rūgusius pieno produktus reikia suvartoti dar greičiau – per 36 valandas, grietinę – per 3 paras, varškę ir
- jos gaminius – taip pat per 36 valandas, kol jie dar netapo patogeninių mikrobų židiniu.
- Nuodingas sviestas
-
- Atrodytų, koks blogis galėtų tykoti svieste – ypač jei tas laikomas šaldytuve? Bet, pasirodo, šiuo produktu
- galima smarkiai apsinuodyti, ir visai ne dėl kokių nors bjaurių mikrobų.
- Visi riebalai laikui bėgant ir jiems kontaktuojant su šviesa oksiduojasi, juose susidaro toksiškų junginių.
- Daugeliui šeimininkių tą teko regėti savo akimis: dėl oksidacijos sviestas pasidengia geltonomis apnašomis
- ir įgauna karstelėjusį skonį.
- Pasenusio aliejaus pakitimai būna ne tokie ryškūs, tačiau dėl to šis produktas netampa mažiau pavojingas
- sveikatai. Seno aliejaus keliami pavojai ne tokie ir menki – tai ir aterosklerozė, ir ankstyvas senėjimas,
- ir net vėžys.
- Fasuotą sviestą galima laikyti 10 parų, aliejų – 4 mėnesius, bet ir tai tik šaldytuve.
- Mėsa ir žuvis su kvapeliu
-
- Ne tik nešvieži produktai graso infekcijomis. Ar žinote, kaip galima apsinuodyti šviežia mėsa arba žuvimi?
- Tai vieni niekai. Namuose nuplaukite mėsytę tekančiu vandeniu – juk reikia atsikratyti „parduotuvinių mikrobų“?
- – ir padėkite į šaldytuvą. Švarutėlė mėsa labai greitai pradės leisti sultis, kurios taps puikiausia maitinamąja
- terpe ligas sukeliantiems mikrobams, ir po dienos kitos turėsite bakterijų knibždantį produktą.
- Salmoneliozė, dizenterija, maisto toksinė infekcija, stafilokokinė intoksikacija – visų šių negalavimų priežastimi
- gali tapti mėsa, kuri atrodo šviežutėlė.
- Šviežią mėsą šaldytuve galima laikyti iki 72 valandų, žuvį – tik 48. Mėsos bei žuvies pusgaminių galiojimo
- laikas dar trumpesnis – vidutiniškai 12–24 valandos.
- Itin didelį pavojų kelia daug kartų atšildyti šaldytos mėsos produktai. Mat kai kurios bakterijos nežūsta net
- žemoje temperatūroje, taigi kas kartą leidus produktui atitirpti jos dauginasi.
- Jeigu nusipirkote šaldytos žuvies ir pakuotėje daug ledo, didelė tikimybė, kad ji buvo laikoma pažeidžiant
- temperatūros režimą. Tokioje žuvyje kaupiasi histaminas – medžiaga, galinti sukelti alerginių reakcijų.
- Saldainiai su įdaru
-
- Kiekvienam iš mūsų bent kartą gyvenime teko nusipirkti – ar bent jau matyti – „apšerkšnijusį“ šokoladą.
- Tokios baltos apnašos reiškia, kad nebuvo laikomasi produkto laikymo taisyklių ir terminų.
- Saldumynuose, užsigulinčiuose parduotuvių lentynose – ar mūsų namuose, – įsiveisia maistinių kandžių.
- Jų lervutės tokios mažos, kas nepastebimai prasigraužia per pakuotes ir ima puotauti. Aišku, mūsų sveikatai
- tai jokio pavojaus nekelia, tačiau perspektyva paskanauti saldainio su kirmėlytėmis vargu ar ką sužavėtų.
- Taigi patarimas: pirkdami parduotuvėje fasuotus produktus nebūkite pernelyg užtikrinti. Ant tokių pakuočių
- dažniausiai užrašoma fasavimo data, o kada tiksliai saldainiai buvo pagaminti, žinoma būna ne visuomet.
- Mirtinai pavojingi konservai
-
- Pasibaigus galiojimo laikui, mėsos, žuvies, o ypač daržovių ir grybų konservai gali tapti botulizmo – mirtinai
- pavojingos ligos priežastimi.
- Žinoma, apsinuodyti konservais iš parduotuvės šiais laikais praktiškai neįmanoma net tuomet, kai jie jau būna
- atgyvenę jiems skirtą laiką, tačiau naminiais grybukais, pačių konservuotomis daržovėmis... Tokie konservai
- gali tapti prieglobsčiu klostridijoms – bakterijoms, išskiriančioms botulino toksiną, kuris pažeidžia žmogaus
- nervų sistemą ir sustabdo kvėpavimą.
- Visada atminkite, kad valgydami senus ar netinkamai laikytus konservus rizikuojate ne tik smarkiai apsinuodyti.
- Sukirtę senstelėjusios troškintos mėsos porciją galite ir nepastebėti sveikatos pablogėjimo, tačiau kiek toks
- patiekalas patrumpins jūsų gyvenimą, sunku nuspėti. Tai beveik tas pats kaip rūkymas: niekas nemiršta
- nuo vienos cigaretės, niekas po savaitės nesuserga plaučių vėžiu – tai lėtas procesas.
- Kaip ir pasibaigusio galiojimo alaus, supilstyto į plastiko butelius, skonis ir spalva gali visiškai tenkinti vartotoją.
- Tačiau pasenusiame gėrime susikaupusios toksinės medžiagos gali sukelti sunkias pagirias, o reguliariai
- vartojant tokį alų žalojamos kepenys ir inkstai.
- Oksidavusis tara, cheminiai procesai, vykstantys produktui sąveikaujant su pakuote, – į visą tai atsižvelgia
- gamintojas nustatydamas optimalų produkcijos galiojimo laiką. Taigi ignoruoti jo nerekomenduojama
- net tuomet, kai maisto produktas išoriškai atrodo visiškai vartotinas.

|
Komentarai
Rašyti komentarą